topleft
topright
Turistické trasy
Na Zelené pleso PDF Vytlač E-mail
Chata pri Zelenom pleseZelené pleso (1551 m n.m.) patrí medzi najkrajšie plesá v Tatrách. Na brehu stojí Chata pri Zelenom plese, kde možno nájsť oddych aj občerstvenie. Trasa je strednej náročnosti, no je pomerne dlhá.

Popíšme si najprv klasickú cestu z autobusovej zastávky Biela voda (920 m n.m.). Žltá značka vedie cez les po kamenistej, no pomerne kvalitnej ceste. V miestach, kde sa priblíži k potoku Kežmarská Biela voda začínajú prvé prudšie stúpania. Po prechode cez mostík ostáva len niekoľko sto metrov k Šalviovému prameňu. Za nami je približne hodina cesty.
Celý článok
 
Na Sliezky dom PDF Vytlač E-mail
Velické pleso a Sliezky domNa brehu Velického plesa v nadmorskej výške 1670 metrov je najväčší horský hotel vo Vysokých Tatrách – Sliezky dom. Dostať sa k nemu je možné po Tatranskej magistrále (červená turistická značka), zo Starého Smokovca (žltá turistická značka) a z Tatranskej Polianky (zelená turistická značka).

Z Tatranskej Polianky (1005 m n.m.) vedie najstrmšia, no zároveň aj najkratšia trasa. Nie je vhodná pre malé deti, aj keď je možné v celom úseku ísť po asfaltovej ceste. Zelená turistická značka túto cestu sčasti kopíruje a je len na vašom rozhodnutí, či dáte prednosť asfaltovej ceste alebo lesnému a sčasti skalnatému chodníku.
Celý článok
 
Na Skalnaté pleso PDF Vytlač E-mail
Lomnický štít zo Skalnatého plesaZ Tatranskej Lomnice (850m n.m.) na Skalnaté pleso (1751 m n.m.) sa dá dostať kabínkovou lanovkou alebo pešo za menej ako 2,5 hodiny. Napriek tomu je výstup nenáročný, vhodný aj pre rodiny s menšími deťmi.

Trasa má dva možné začiatky - od Grandhotela po zelenej značke, alebo spod stanice kabínkovej lanovky po modrej značke. Je kvalitnejšia a suchšia. Dá sa ísť lesom alebo po asfaltovej ceste až na medzistanicu lanovky. Táto časť zaberie asi 45 minút.
Celý článok
 
Na Popradské pleso PDF Vytlač E-mail
Popradské plesoZačíname od električkovej zastávky Popradské pleso (1280m n.m.). Pri zastávke je veľké parkovisko. V celej dĺžke pôjdeme po asfaltovej ceste, ktorá je zároveň jednou z cyklotrás v Tatrách. Dávajte preto pozor, niektoré úseky sú veľmi strmé a nie veľmi prehľadné, cyklisti tam však aj tak jazdia pomerne rýchlo.

Modrá značka začína pomerne prudko - niekoľkými strmšími stúpaniami. Približne po tridsiatich minútach sa pred vami otvorí prvá zaujímavá vyhliadka v sérii zákrut. Na tomto mieste si môžete dať prestávku.
Celý článok
 
Na Hrebienok PDF Vytlač E-mail
HrebienokJe veľmi ľahkou túrou vhodnou aj pre menšie deti. Začíname v Starom Smokovci (1010 m n.m.) pri Grandhoteli. Zelená turistická značka je asfaltová cesta, ktorú hojne využívajú cyklisti a hostia hotela. V zimnom období ponúka táto trasa nevšedný zážitok v podobe umelo osvetlenej sánkarskej dráhy s dĺžkou vyše 2000 metrov.
Celý článok
 

Lajkujte nás na FB

Výhody pre Vás

Sodexho poukazy
Možnosť využiť poukazy Sodexho
Ubytovanie Tatry | Wellness pobyty | Ubytovanie Ružomberok | Vysoké Tatry | Relaxačné pobyty | Hotel Piešťany | Air Letenky | SK letenky | Chata pri Zelenom plese | Non-stop odťahová služba Štrbka Peter | Ubytovanie privát Koša Tatranská Lomnica
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates