topleft
topright
Cykloturistické trasy
Tatranská Lomnica – Štart PDF Vytlač E-mail
Náročnosť: stredná
Vhodná pre: horské bicykle (MTB)
Dĺžka: 2,4 km
Čas: 40 - 50 minút

MTB okruh so strednou náročnosťou. Výhodou je, že trasa nebýva veľmi frekventovaná a z medzistanice lanovky "Štart" je pekný výhľad.

Okruh je vhodné začať pri odbočke pod stanicou kabínkovej lanovky v Tatranskej Lomnici. Za rampou je asi tristo metrov spevnenej cesty, ďalej je asfaltka. Stúpanie je premenlivé, je mnoho miest, kde sa dá vydýchnuť. Zhruba po 1,5 kilometri sa dostaneme k rázcestníku, kde sa začína cesta dole. Záverečné stúpanie je najťažšie.
Celý článok
 
Starý Smokovec – Hrebienok PDF Vytlač E-mail
Náročnosť: stredná
Vhodná pre: cestné aj horské bicykle (MTB)
Dĺžka: 2,2 km
Čas: 30 - 40 minút

Zaujímavá trasa predovšetkým pre vyznávačov rýchlosti. V prehľadných úsekoch nie je problém dosiahnuť rýchlosť pri zjazde okolo 70 km/h. Asfaltová cesta je hojne využívaná pešími turistami a v obmedzenej miere aj motorovými vozidlami. Z Hrebienka je pekný výhľad na Popradskú kotlinu.
Celý článok
 
Na Sliezky dom PDF Vytlač E-mail
Náročnosť: vysoká
Vhodná pre: horské bicykle (MTB), alternatívne aj polocestné
Dĺžka: 13 km
Čas: 2 hodina 30 minút – 2hodina 50 minút

Náročná trasa odmenená výhľadom na Gerlach. Zvlášť krásna na jeseň, keď sa vyfarbia listnaté stromy.

Trasa začína v Tatranskej Polianke a drží sa asfaltovej cesty ku Sliezkemu domu. Vedie okolo ihriska stále do kopca. Za osadou je rampa okolo ktorej prejdeme.
Celý článok
 
Na Popradské pleso PDF Vytlač E-mail
Náročnosť: vysoká
Vhodná pre: horské bicykle (MTB)
Dĺžka: 7,6 km
Čas: 1 hodina – 1 hodina 30 minút

Dynamická cyklotrasa v nádhernom prostredí Mengusovskej doliny. Vyznačuje sa niekoľkými veľmi strmými stúpaniami, ale vďaka ideálnemu profilu je možné vždy nájsť príhodné miesto na regeneráciu.
Trasa začína na električkovej zastávke "Popradské pleso" odkiaľ ideme po asfaltovej ceste až ku chate pri Popradskom plese. Hneď v úvode sú najstrmšie časti, po sérii serpentínových zákrut sa stúpanie zmierni a končíme krátkym zjazdom ku chate.
Celý článok
 
Lysá Poľana – Bielovodská dolina PDF Vytlač E-mail
Náročnosť: nízka až stredná
Vhodná pre: horské bicykle (MTB)
Dĺžka: 14 km
Čas: 1 hodina 30 minút – 1hodina 50 minút

Bielovodská dolina patrí medzi najkrajšie tatranské doliny. Nachádza sa na poľsko – slovenských hraniciach. Lesná cesta vedie popri rieke Bialka.
Celý článok
 
Biela voda – Chata pri Zelenom plese PDF Vytlač E-mail
Náročnosť: vysoká
Vhodná pre: horské bicykle (MTB)
Dĺžka: 8 km
Čas: 2 hodiny – 2hodiny 30 minút

Absolútne najťažšia značená cyklotrasa vo Vysokých Tatrách. Len najlepší ju dokážu prejsť bez nutnosti zosadnutia a potlačenia bicykla v náročných úsekoch. Nádherná scenéria Vysokých a Belianskych Tatier – jedno z najkrajších miest v Tatrách.
Celý článok
 

Lajkujte nás na FB

Výhody pre Vás

Sodexho poukazy
Možnosť využiť poukazy Sodexho
Ubytovanie Tatry | Wellness pobyty | Ubytovanie Ružomberok | Vysoké Tatry | Relaxačné pobyty | Hotel Piešťany | Air Letenky | SK letenky | Chata pri Zelenom plese | Non-stop odťahová služba Štrbka Peter | Ubytovanie privát Koša Tatranská Lomnica
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates